4 marca br. na koźmińskim zamku mogliśmy uczestniczyć w imprezie promocyjnej pt.: „Wieczór z duchami LGD w zamku Borkowiców” Na zamkowym dziedzińcu można było zobaczyć pokaz żonglerki ogniami w wykonaniu Jakuba Paterka. Po przywitaniu przybyłych i wystąpieniu prezesa LGD na temat idei programu Leder i pomysłu imprezy, czasy Maćko Borkowica i dzieje koźmińskiego zamku przybliżył dr Piotr Osuch.
Najważniejszym punktem spotkania był konkurs wiedzy o Maćko Borkowicu, w którym zmierzyły się cztery zespoły. Quiz został rozegrany w konwencji programu „1z10”. W pierwszym etapie uczestnicy musie odpowiedzieć na 15 pytań testowych, a w finale czekało na nich 5 pytań otwartych. Z powodu równej liczby punktów zwycięzcę wyłoniono w dogrywce. Na podium stanęli:
ZMW Roz-team Rozdrażew – I miejsce
ZSP Koźmin Wlkp. (drużyna nr 3) – II miejsce
ZSP Koźmin Wlkp. (drużyna nr 2) – III miejsce
Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.
W kolejnej konkurencji rozegranej podczas tego dnia wzięło udział sześciu wykonawców, którzy zaprezentowali swoje opowieści o duchu z mojej okolicy. Zwycięzcami w konkursie na opowieść o duchu została grupa reprezentująca ZSP w Koźminie Wlkp., drugie miejsce przypadło uczniom z ZSP w Rozdrażewie, a na trzeciej lokacie uplasowała się Patrycja Waliszewska która występowała indywidualnie. Uczestników trzech najlepszych miejsc nagrodzono statuetkami oraz nagrodami książkowymi.
Dopełnieniem imprezy była biesiada z duchami, podczas której można było skosztować potraw stylizowanych na te z czasów Maćko Borkowica, przygotowanych przez panie z KGW z Bułakowa oraz ze Stowarzyszenia "Od Nowa" z Rozdrażewa.