Pierwszego dnia, w Pałacu w Orli, Prezes Sławomir Szyszka w towarzystwie Pań Wiceprezes Jolanty Majchrzak i Renaty Zych-Kordus zaprosił przyjezdnych na uroczystą kolację. Oficjalnego przywitania dokonał zaś gospodarz terenu, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. – Maciej Bratborski.

Następnie zebrani mogli podziwiać występ lokalnego zespołu „Kalina” oraz wysłuchać krótkiej prezentacji Pana Piotra Barańczaka, który następnie przeprowadził warsztaty, dotyczące jego unikalnych wyrobów rękodzielniczych ze słomy.

Po części artystycznej głos zabrał Przewodniczący Rady LGD, a jednocześnie Burmistrz Pogorzeli – Piotr Curyk, nakreślając charakterystykę obszaru LGD i najważniejsze zadania stowarzyszenia. Zwieńczeniem mile spędzonego wieczoru była wymiana doświadczeń i pytania gości po prezentacji dorobku LGD przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Wielkopolska z Wyobraźnią”.

Kolejny dzień łotewska delegacja rozpoczęła od zwiedzania Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, gdzie rolę gospodarzy pełnili przedstawiciele stowarzyszenia „Wspólnie dla Przyszłości” – Kierownik Biura Sebastian Ryfa oraz Zastępca Kierownika Ewelina Fajka. Goście z pasją wysłuchali przytaczanych historii i ciekawostek. W dalszej kolejności zawędrowali do Koźmina Wlkp., gdzie czekał na nich dr Michał Pietrowski, kustosz i dyrektor Muzeum Ziemi Koźmińskiej, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące historii miasta oraz oprowadził po muzealnych salach.

Z Koźmina nasi goście wyruszyli w dalszą drogę do Czech.

Ogromne podziękowania należą się Paniom tłumaczkom – Agacie Wydubie, Kamili Szymczak oraz Weronice Taszarek, które świetnie sprostały zadaniu zapewnienia porozumienia między Polakami a Łotyszami, zespołowi „Kalina”, pod kierownictwem Pani Barbary Krzekotowskiej, i Państwu Barańczakom za wspaniałą oprawę artystyczną, a także całej obsłudze Pałacu w Orli, na czele z Panią Elżbietą Filipiak, za wspaniałe i ciepłe przyjęcie.

Przede wszystkim zaś dziękujemy wszystkim członkom przybyłej delegacji, której przewodniczyła Pani Anita Selicka.

Poniżej prezentujemy dokumentację zdjęciową:

Aparat: Link

Telefon: Link