- „Tak się żyło w PRL-u”.

Celem projektu społeczno-artystycznego będzie przypomnienie życia w okresie od 1945 do 1989 roku na terenie Lokalnej Grupy Działania „Wielkopolska z Wyobraźnią” i na terenie partnera ww. projektu. W ramach projektu przewidziane byłyby:
- dwie imprezy po jednej na terenie LGD i partnera, promujące czasy PRL-u: występy kabaretów, humorystyczne scenki, muzyka i występy zespołów,
- zorganizowanie ekspozycji, która składałaby się z dwóch zasadniczych elementów – ikonograficznego (m.in. zdjęcia, dokumenty i kroniki) oraz wystawy przedmiotów typowych dla tamtego okresu,
- akcje fotograficzne z udziałem fotografików profesjonalistów i amatorów śladami PRL-u,
- wydanie folderu „Tak się żyło w PRL-u”,
- wytyczenie tras turystycznych, na której znalazłyby się najciekawsze budowle oraz zespoły architektoniczne i elementy „małej architektury” okresu PRL,
- opracowanie i wydanie niewielkiego objętościowo przewodnika - folderu z fotografiami, mapką i krótkim opisem najbardziej charakterystycznych dla poszczególnych okresów PRL elementów zabudowy. Folder w sposób przystępny i atrakcyjny przedstawia wytyczony szlak turystyczny,
- promocja projektu za pośrednictwem Internetu, mediów lokalnych.

- „Szlak rowerowy zintegrowany i innowacyjny produkt turystyczny”.
Projekty miałby na celu popularyzację jazdy rowerowej oraz zachowanie walorów przyrodniczych, a także propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego jako zdrowego stylu życia. Jednocześnie byłaby to promocja regionów, rozwój produktów turystycznych, szczególnie w zakresie turystyki aktywnej poprzez wytyczenie szlaków rowerowych. Na trasie planowanego szlaku planowane byłoby utworzenie miejsca wypoczynku dla rowerzystów. W skład wyposażenia miejsca wypoczynku wchodziłyby: ławeczki, stół, stojak na roweru itp. W celu promocji planowanego szlaku zaplanowano publikację mapy obrazującej przebieg szlaku. Mapka miałaby również opisywać lokalne atrakcje przyrodnicze, kulturalne i historyczne położone w pobliżu planowanego przebiegu szlaku. Ułatwiłoby to mieszkańcom oraz turystom zwiedzanie obiektów położonych na tym szlaku, oraz zachęciło ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. W często uczęszczanych miejscach każdej z gmin zostałyby posadowione tablice z mapą całego szlaku. Wykonane zostałyby gadżety reklamowe jako narzędzia skutecznej promocji szlaku.

- „Legendy naszych regionów” - „Co kryją mury naszych zabytków” - „Regionalne wakacje z duchami”
Celem projektu byłoby stworzenie szlaku turystycznego śladami znanych postaci historycznych związanych z terenem objętym Lokalnej Strategii Rozwoju. Dzięki projektowi wypromowana byłaby kultura regionów i ochrona dziedzictwa narodowego zapisanego w legendach. W ramach projektu wyznaczone zostałyby strategiczne dla projektu miejsca a następnie oznaczone tablicami informacyjnymi. Wydany zostałby folder promujący te miejsca: opisane historie ludzi, legendy. W folderze zamieszczone byłyby krótkie informacje o partnerach projektu wraz z fotografiami wybranych zabytków. Zwieńczeniem projektu byłyby imprezy na terenie każdego z partnerów, np. przedstawienia nt. wybranej legendy.

- „Smaki naszego dzieciństwa – smaki naszego regionu ”
Celem tego projektu współpracy, byłaby m.in: promocja produktów lokalnych w trakcie imprez targowych, wydanie wspólnego albumu dokumentującego przebieg imprez targowych oraz wystawianych w ich trakcie produktów lokalnych, utworzenie portalu internetowego.
Celem szczegółowym projektu współpracy miałoby być zwiększenie świadomości mieszkańców i rolników z terenów wiejskich i miejsko-wiejskich z obszarów LGD biorących udział w projekcie, w zakresie promocji produktów lokalnych i nowych form dystrybucji poprzez działania promocyjne, utworzenie strony internetowej oraz opracowanie i wydanie materiałów informacyjno - promocyjnych. Realizacja projektu współpracy pozwoliłaby na pobudzenie aktywności środowisk lokalnych w trakcie i po zakończeniu realizacji projektu poprzez udział w spotkaniach promocyjnych, targach, odwiedzanie strony internetowej oraz rozdysponowanie albumu zawierającego opisy produktów tradycyjnych. Środowiska lokalne brałyby czynny udział we wszystkich działaniach projektu.


Wyżej wymieniony opis jest naszą propozycją co do realizacji projektu współpracy, czekamy na sugestie ze strony potencjalnego partnera. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z biurem LGD Stowarzyszenie „Wielkopolska z Wyobraźnią” tel.782 386 222, e-mail: stow@wielkopolskazwyobraznia.pl.